Rakousko a italské Dolomity 2008

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

nabízíme vám exkurzi, tentokrát zaměřenou převážně na přírodní krásy Rakouska a italských Dolomitů.

Trasa: lázeňské městečko Gmunden, jezerní  zámeček  Ort, St. Wolfgang a jezero Wolfgangsee,  vrchol Schafberg - „Rigi  východních Alp“, grandiózní vodopády  Krimmler Wasserfälle, Swarovski Kristallwelten - „zázračný, magický svět  překrásných  krystalů“, působivé městečko Kitzbűhel, Italské  Dolomity  -  skalní  útvar  Drei  Zinnen  -  symbol  Dolomit,  jezero Misurina, průsmyk Tre Croci, Cortina  d‘ Ampezzo  -  „hlavní  město  Dolomitů“,  působivá soutěska Lichtensteinklamm, vodopády Gollinger Wasserfall , působivé jezerní  město  Hallstatt

 

URČENO:                učitelům, vychovatelům všech stupňů a typů škol, studentům, ost. zájemcům

TERMÍN:            8. - 11. května  2008  (4 - denní)

CENA:                 5 000, - Kč

STRAVOVÁNÍ:  polopenze českých jídel ( snídaně, večeře )

UBYTOVÁNÍ:    příjemná ubytovna turistického typu HAUS SPORTLAND  v  Huben in

                                   Osttirol  s  moderním  a  velice  esteticky  upraveným  interiérem

            

PROGRAM :

1. den (čtvrtek, 8. května): Odjezd v ranních hodinách z Ústí nad Labem (čas  a  místo budou upřesněny) po  trase :  Pelhřimov - Dolní Dvořiště - Linz  - Gmunden. Návštěva lázeňského promenádního hornorakouského městečka Gmunden, ležícího na břehu jezera Traunsee, známého keramickou zvonkohrou a výrobou keramiky. Krátká zastávka u jezerního zámečku Ort ze 17. stol. Odjezd do městečka St. Wolfgang, ležícího nad jezerem Wolfgangsee. Z údolní stanice zubačky Schafbergbahn se vyvezeme na vrchol hory Schafberg („Rigi východních Alp“, 1.783 m.n.m), odkud se skýtá nádherný kruhový výhled na 14 jezer(!) v oblasti Solnohradska. Pohodlným a nenáročným sestupem po širokých značených cestách směřujeme přes horskou louku Schafbergalm do městečka St. Wolfgang, zpátky k  údolní stanici zubačky Schafbergbahn. Působivé scenérie, nádherné a fascinující panoramatické výhledy, půvabná zákoutí – to vše dohromady vytváří množství krásných a nezapomenutelných zážitků (Orient. cena zubačky nahoru: 14 EUR/ os.).Přesun do místa ubytování, vesničky Huben in Osttirol, ubytovny turistického typu Haus Sportland. Po ubytování možnost individuálních procházek v okolí. Večeře.

 

2. den (pátek, 9. května): Snídaně. Odjezd  na prohlídku největších vodopádů ve střední Evropě a pátých největších na světě - Krimmelské vodopády (Krimmler Wasserfälle). Tuto grandiózní přírodní podívanou, vysokou 380 m, najdeme kousek od jižního okraje obce Krimml, v  horní části údolí Salzachtal. Podél 3 částí (Unteren, Mittleren, Oberen Wasserfall) vede  pohodlná  vyhlídková cesta.  Prohlídková  trasa  trvá  asi 4 hodiny (Orient.vstup: 5 EUR/os.).Krimmelské vodopády jsou prohlášeny za přírodní památku  - jedinou v Rakousku -  a byl jim udělen "Evropský diplom pro ochranu přírody. Překrásným údolím Zillertal odjezd  do městečka Wattens, kde se nachází „zázračný, magický svět“ překrásných krystalů nazvaný SWAROVSKI KRISTALLWELTEN. Jedná se o velice navštěvovanou turistickou atrakci Tyrolska, o jedinečný projekt, který uchvátí každého návštěvníka. Cesta vede přes nádherné komory v podzemí, ve kterých naleznete podivuhodný svět akustiky a optiky, velký labyrint ve tvaru ruky, vodu chrlící hlavu ostražitého obra a přenesete se na chvíli do světa krásných iluzí a vůní  (Orient.vstup: 8 EUR/os.). Krátká zastávka v  městečku  Kitzbűhel, které je  velice známým  střediskem  zimních sportů, rekreace a turistiky. Je jedním z  nejvyhledávanějších letovisek Tyrolska. Návrat zpět do místa ubytování. Večeře.

 

3. den (sobota, 10. května): Snídaně. Návštěva Italských Dolomitů, které patří k nejpůvabnějším a nejvyhledávanějším alpským oblastem. Zde nás přivítají jedny z nejnepochopitelnějších skalních útvarů AlpDrei Zinnen (TRE CIME DI LAVAREDO) symbol Dolomit. Naším cílem je putování pohodlnými cestami kolem Drei Zinnen. Dobře značená turistická trasa střední obtížnosti je plná působivých  a nádherných horských scenérií. Přesun kolem jezera Misurina průsmykem TRE CROCI do světoznámého turistického centra, olympijské Cortiny d‘ Ampezzo – „hlavního města Dolomitů“. Návrat zpět do místa ubytování. Večeře.

 

 4. den (neděle, 11. května): Snídaně. Odjezd do jedné z nejkrásnějších soutěsek v Rakousku - Lichtensteinklamm, která se nachází v malebném údolí Grossarltal, poblíž městečka Sankt Johann im Pongau. Tento zázrak přírody dlouhý 1800 m, který během staletí vymodelovala řeka Grossarler Ache, se dá zvládnout bez nebezpečí udržovanými pěšinkami a můstky za každého počasí. Návštěva soutěsky je skvělým zážitkem pro mladé i dospělé (Orient.vstup : 4 EUR/os.).Přesun na návštěvu vodopádů Gollinger Wasserfall. Pěší túra, zde směrována, představuje pro každého  turistu příjemný výletní cíl s mnoha působivými romantickými scenériemi (Orient. vstup:3 EUR/1os.). Na úpatí masívu Dachstein se nachází nejkrásnější jezerní město na světě – Hallstatt, ležící nad stejnojmenným jezerem Hallstättersee. Představuje perlu Solné komory, vyniká svou architektonickou krásou, která je znásobena jeho polohou, malebností okolní krajiny, parkovými úpravami a množstvím krásných květin. Prohlídka městečka je  programovým zakončením zájezdu. Poté přímý odjezd do republiky. Příjezd ve večerních hodinách..

 

 

CENA  SJEDNANÝCH SLUŽEB ZAHRNUJE :

 

- dopravu: klimatizovaným autobusem s vyšším standardem (včetně všech poplatků - dálnice,tunely)

- ubytování : 3 noci v  moderní ubytovně turistického typu Haus Sportland v Huben in  Osttirol           

                     ( 4 - a 6 - lůžkové pokoje vybaveny převážně sprchou a WC)     

- polopenze : česká jídla (3x snídaně, 3x večeře)

- spotřeba elektřiny, plynu, vody a tepla

- organizační a průvodcovská činnost

 

CENA SJEDNANÝCH SLUŽEB  NEZAHRNUJE :

 

- cestovní zdravotní pojištění (doporučujeme každému účastníkovi sjednat si pojištění dle vlastního výběru. Dojde-li k pojistné události a účastník nebude pojištěn, jsou veškeré finanční náklady s tím spojené jeho záležitostí).

- vstupy (jednotlivé uvedené vstupy jsou orientační, záleží na početnosti skupiny, jejím věkovém složení a na výši sezóny).

 

 

Přihlásit se můžete ihned na:

perezova@edaos.cz             nebo poštou na adrese: Věra Pérezová

                                                                          Školní 6

                                                                          Ústí nad Labem

                                                                          400 01

Celou částku je nutno zaplatit do 27. února 2008:

- Převodem na číslo 210470270/0300  VS. 2801

- Po předchozí domluvě přímo v hotovosti pí. Pérezové nebo Malířové.

 

Pokud máte zájem o tuto exkurzi, přihlaste se ihned, poté budete zařazeni do databáze, v případě absence na exkurzi je nutné sehnat za sebe náhradníka, jinak budeme muset účtovat 100 % storno.

Je nutné počítat i s tím, že program může být ovlivněn nepředvídatelnými okolnostmi.

Přihlášení účastníci obdrží do poloviny dubna bližší informace ohledně celé exkurze.

Odjezd je 8. května  od zastávky MHD vedle autobusového nádraží v Ústí nad Labem.

 

Případné informace získáte na tel. čísle  603 819 289.

 

Těšíme se na Vaši účast.

S pozdravem Věra Pérezová a Zdena Malířová